Kuvaus
Apache Sota eCity sähköpyörä ei ole pelkästään sähköpyörä Boschin moottorilla vaan myös erittäin hyvä liikkumismuoto jokapäiväiseen kulkemiseen.
Se on sopiva jokaiselle, joka haluaa matkustaa mukavasti ja väsymättä. Sota mallissa on erittäin hienosti rungon silhuettiin integroitu 500 Wh:n akku.
Kiitos Boschin moottorin, Suntourin 63 mm etujousituksen, Shimanon 9-vaihteisen vaihteiston sekä hydraulisten levyjarrujen ansiosta sinun ei tarvitse murehtia lähtemistä päivittäisille kauppareissuille,
kuten myöskään tavallista pidemmille päiväreissuille.
Rungon koko: 18″
Väri: Valkoinen
MYYMÄLÄSSÄ KOEAJO MAHDOLLISUUS, TERVETULOA!
TEKNISET TIEDOT:
Runko Alloy 6061
Etuhaarukka SR Suntour NEX-E25 HLO (with locking from the crown)
Rengaskoko 28 “”
Vaihteet 1×9
Moottori Bosch Active Line Plus
Akku BOSCH Power Tube 500 Wh (13.4 Ah)
Laturi Bosch 2A
System Bosch Active Line Plus
Näyttö Bosch Intuvia
Sarvet Satori Noirette 31.8 x 630 mm
Ohjainkann. UNO 31.8 x 100 mm
Jarrut Shimano MT200 (wheel 160mm)
Etuvaihtaja Shimano Altus M2010
Eturatas FSA BOSCH 38 z. (Handles 170 mm)
Rataspakk Shimano HG200 (11 – 34 z.)
Ketjut Shimano 9 sp. e-bike 120 Art.
Takavaihtaja Shimano Alivio M4000 SGS 9 sp.
Vanteet Remerx Better
Rengasmerkki Schwalbe Tyrago K-guard 28 “x 1.6” (700 x 40 C)
Etunapa Shimano TX505
Takanapa Shimano TX505
Istuinputki Satori 30.9 x 300 mm
Istuin Selle Royal Hertz
Tavarateline Alloy, load capacity 25 kg
Seisontajalka Alloy, adjustable
Lokasuojat Muovi
Valot AXA 30 lm, 12 V
Kantavuus 125 kg
TAKUU/HUOMIOITAVAA:
APACHE sähköpyörien takuu on kaksi (2) vuotta. Takuun piiriin luetaan myös pyörän sähköjärjestelmät sekä akku. Huomioithan kuitenkin että takuu loppuu mikäli laitetta on viritetty. Viritetyt pyörät eivät myöskään ole sallittuja tieliikenteessä. .Sähköpolkupyörään suosittelemme tehtäväksi ensihuolto 300-500km ajon jälkeen. Huolto kannattaa teettää Vantaan Siemen ja Koneen ammattihuollossa.
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.