Stihl Bga 200 Akkupuhallin I.a

569.00 

Heti netistä ja Vantaan Myymälästä (1 kpl)

Tuotetunnus (SKU): BA010115900 Osastot: , , ,

Kuvaus

Akkupuhaltimen ergonominen muotoilu ja puhallusputken kulma tekevät työstä helpompaa ja säästävät ranteita ja käsivarsia sekä tavallisessa käytössä että PowerBoost –tilassa. Puhallusputken pituutta voi helposti säätää napin painalluksella erilaisiin tehtäviin sopivaksi, kuten esimerkiksi työskennellessä ahtaissa tiloissa. Pidempiaikaisissa töissä ja suuremmilla alueilla tehtävissä töissä on hyvä käyttää lisävarustetta Comfort-kantojärjestelmää, joka keventää työntekoa valtavasti. Puhallin ripustetaan yksinkertaisesti kantojärjestelmään ja vaihto takaisin kädessä pidettäväksi yksiköksi on nopeaa ja helppoa.

 

Tekniset tiedot

 

Akun kesto AP 100 akulla min 1) jopa 24
Akun kesto AP 200 akulla min 1) jopa 49
Akun kesto AP 300 akulla min 1) jopa 78
Akun kesto AR 1000 akulla min 2) jopa 212
Akun kesto AP 300 S akulla min jopa 95
Jännite V 36
Akun kesto AR 2000 akulla min 1) jopa 295
Akun kesto AR 2000 L akulla min 3) jopa 315
Akun kesto AR 3000 akulla min 1) jopa 376
Akun kesto AR 3000 L akulla min 3) jopa 500
Tärinätaso oikea m/s² 4) 0,7
Akkuteknologia Litiumioni AP tuoteperhe
Äänenpaine dB(A) 5) 80
Ääniteho dB(A) 5) 91
Ilmamäärä pyöreällä suuttimella m³/h 940
Maks. ilmamäärä m³/h 6) 1.175
Maks. ilmavirran nopeus mph 188
Maks. ilmannopeus pyöreällä suuttimella m/s 84
Suositeltu akku AR 3.000 L

 

1) Ilmoitetut käyttöajat ovat arvioituja ja voi vaihdella riippuen käyttötarkoituksesta.
2) Käyttöajat voivat vaihdella käyttötarkoituksen mukaan
3) Ilmoitetut käyttöajat ovat arvioituja ja voi vaihdella riippuen käyttötarkoituksesta
4) K-Faktori direktiivin 2006/42/EG = 2 m/s² mukaisesti
5) K-Faktori direktiivin 2006/42/EG = 2,5 dB(A) mukaisesti
6) Ilman puhallusputkea/suutinta

 

Vakiovarusteet

 

2 in 1 puhallin

Kätevää BGA 200 puhallinta voidaan käyttää sekä kädessä pidettävänä yksikkönä ahtaissa ja kapeissa tiloissa, että kannettavana yksikkönä Comfort-kantojärjestelmän kanssa suuremmissa tiloissa ja pitkäaikaisissa töissä.

 

Toinen kahva

Toinen kahva lisää työmukavuutta, kun työasentoa voidaan muuttaa. Ihanteellinen Comfort-kantojärjestelmän kanssa (valinnainen lisävaruste).

 

Ergonominen muotoilu

Akkupuhaltimen ergonominen muotoilu ja puhallusputken kulma tekevät akkupuhaltimesta tasapainotetun ja säästävät ranteita ja käsivarsia sekä tavallisessa käytössä että PowerBoost –tilassa.

 

PowerBoost tehotoiminto

Voit milloin tahansa aktivoida tehostustilan riippumatta asetetusta tehotilasta maksimaalisen puhallustehon saavuttamiseksi. Sinun ei tarvitse edes muuttaa otetta.

 

Keskitetty tehonsäätö

Akun energian hyödyntämiseksi virta voidaan säätää tehtävään kolmessa eri asennossa. Valittu sijainti näkyy liukusäätimen vieressä olevilla LED-valoilla.

 

Kaasunlukitus

Kaasu säädetään helposti haluttuun asentoon napin painalluksella. Erittäin mukava, etenkin Comfort-kantojärjestelmän (lisävaruste) ja toisen kahvan kanssa.

 

Ripustussilmukka

Käytännöllinen ripustussilmukka on integroitu kanteen, jotta akkupuhallin voidaan turvallisesti ja helposti ripustaa seinälle.

 

EC moottori

EC moottori on uskomattoman energiatehokas ja on käytännössä kulumaton. Ja kiitos erinomaisen hyötysuhteen, jokainen tippa akun tuottamasta tehosta hyödynnetään suorituskyvyssä.

 

Pituussäädettävä puhallusputki

BGA 200 akkupuhaltimella on pikasäätö puhallusputkessa. Paina nappulaa ja pidennä tai lyhennä putkea hetkessä. Mukavaa ja tehokasta työntekoa työtehtävästä riippumatta.

Valmistaja

STIHL

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Stihl Bga 200 Akkupuhallin I.a”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *